AKTUALNOŚCIO CENTRUMZAPLANUJ WIZYTĘOFERTAGALERIA ŻÓŁTAKONTAKTCENNIKREGULAMINY

 


Rodzinny Weekend w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska

14 - 15.01.2017 r

Cennik
 

Zapraszamy na „Rodzinny Weekend w Szkole Łacińskiej”!
Już w dniach 14-15 styxnia wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty zajęć i warsztatów realizowanych w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska. Zajęcia odbędą się w skansenie rzemiosł, Multicentrum i planetarium.


 

Warsztaty - Skansen Rzemiosł (poziom -1) - 12:00-16:30

 

12:00-14:00 WARSZTATY ZDOBIENIA PODKŁADEK  METODĄ DECOUPAGE (SOBOTA-NIEDZIELA)

 

  Zapraszamy wszystkich chętnych  na warsztaty zdobienia podkładek metodą Decoupage. Przy pomocy odpowiednich farb oraz ozdobnych serwetek własnoręcznie wykonane podkładki mogą stać się prezentem dla najbliższych lub ozdobą na domowym stole. Z warsztatów wyniesiemy nie tylko wiedze ale również  dwie własnoręcznie wykonane podkładki.  

 

 
 

14:00 – 16:30 - MAŁY JUBILER - BIŻUTERIA I DROBNE FORMY OZDOBNE Z PÓŁFABRYKATÓW (SOBOTA)
 

Uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykatów. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja, która ukazuje rozwój tej dziedziny od najdawniejszych czasów i na wszystkich kontynentach. Pokazujemy różne kultury takie jak starożytni Egipcjanie, Celtowie, plemiona afrykańskie czy w końcu dzisiejsze Indie, które wytworzyły własne zasady i wzorce estetyczne w projektowaniu ozdób i biżuterii. Uczestnik podczas swobodnej rozmowy w grupie przyswaja wiedzę o doborze barw i ich temperatur, materiałach i rodzajach kompozycji. Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów. Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowej biżuterii (bransoletek, naszyjników, kolczyków, breloków). Uczestnik przyswaja techniki montażu i dobierania rozmiarów. Następnie wykonujemy wspólnie dokumentację fotograficzną gotowych prac. Pod koniec każdy z uczestników, korzystając ze zdobytych umiejętności, może stworzyć bransoletkę lub breloczek ( chłopcy), który zabierze ze sobą po zajęciach. W warsztatach często biorą udział wraz z dziećmi ich rodzice przez co umożliwiają wspólne spędzenie czasu w twórczy sposób.


    

 

13:30-16:30 - BIŻUTERIA SZKLANA (NIEDZIELA)

 

Uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii rękodzielniczej z metalu i szkła. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja technik, ich zastosowanie i możliwości. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających poznamy zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw. Praktyczna część to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, wykonanie ozdób takich jak breloki, wisiory, bransoletki, kolczyki. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych, dokumentacja fotograficzna. Wykonaną przez siebie biżuterię uczestnik zabiera ze sobą.

 

      

 

 

 

Warsztaty Multicentrum (poziom +1) - 12:00-17:00

 

12:00 – 14:00 - Zabawy z układaniem klocków K'nex

 

Zajęcia manualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych podczas których uczestnicy będą mieli do dyspozycji zestawy klocków K'nex wraz z instrukcjami ich składania.

 

12:00 – 14:00 - Fotografia

 

Propozycja dla osób zainteresowanych spróbowaniem swoich sił w roli fotografa w przygotowanym ministudio fotograficznym. Do dyzpozycji uczestników zajęć będzie profesjonalny aparat cyfrowy oraz oświetlenie studyjne. Podczas zajęć obecny będzie fotograf służący pomocą.

 

12:00 – 14:00 - Kącik zabaw dla najmłodszych

 

Dla naszych najmłodszych gości oddajemy do dyspozycji kącik zabaw multimedialnych: podłogę interaktywną, tablicę multimedialną oraz paletę malarską.

 

 

14:30 – 17:00 -Gry planszowe

 

Propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych tą formą rozrywki. Do wyboru wiele znanych i lubianych tytułów m.in. "Magia i Miecz", "Osadnicy z Catanu", Monopoly i wiele innych.


 

Seans PLANETARIUM (poziom +3)

Do planetarium zapraszamy na filmy:

13:00 - „Mała Gwiazdka” - 3 - 9 lat - Czas trwania 25 minut. Dubbing polskojęzyczny.

15:00 - „Szalona wyprawa na planetę Ziemia” 9 - 16 lat - Czas trwania 23 minuty. Dubbing polskojęzyczny.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

 

 

Cennik