AKTUALNOŚCIO CENTRUMZAPLANUJ WIZYTĘOFERTAGALERIA ŻÓŁTAKONTAKTCENNIKREGULAMINY

 


Rodzinny Weekend w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska

22 - 23.04.2017 r

Cennik
 

Zapraszamy na „Rodzinny Weekend w Szkole Łacińskiej”!
Już w dniach 22 - 23 kwietnia wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty zajęć i warsztatów realizowanych w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska. Zajęcia odbędą się w SKANSENIE RZEMIOSŁA POZIOM -1.


 

SOBOTA

13:00-14:30 – I GRUPA

14:30-16:00 – II GRUPA

 

Czerpanie papieru

 

       Nim wynaleziono papier, ludzie wykorzystywali inne materiały do spisywania ważnych dla nich informacji. Na zajęciach powiemy, co mogło służyć w tym celu oraz o tym, jak wyglądał papier w okresie średniowiecza. Czym różni się współczesny papier od papieru szmacianego z okresu średniowiecza? Nie tylko wyjaśnimy różnice, lecz każdy uczestnik zajęć będzie miał okazję zrobić swoją własną kartkę.
 

Piśmiennictwo
 

        Okres średniowiecza to czas, gdy pismo stopniowo zyskiwało na popularności. Umiejętność pisania w tym okresie była dostępna wąskiej grupie osób i sama w sobie stanowiła prawdziwą sztukę. W trakcie zajęć nie tylko powiemy o tym, jak kiedyś wyglądało piśmiennictwo, lecz pokażemy i nauczymy gotyckiego pisania gęsim piórem.

 UWAGA!

Papier po zrobieniu może być wilgotny i delikatny – może być potrzebne zabezpieczenie go w plastikowej teczce itd.
 

 

NIEDZIELA

13:00 – 14:00 – I GRUPA

14:00 – 15:00 – II GRUPA

15:00 – 16:00 – II GRUPA

 

Zajęcia z tańca średniowiecznego
 

         Muzyka towarzyszy ludzkości praktycznie od samego początku. Poprzez muzykę oraz taniec można nie tylko wyrazić samego siebie, lecz również oderwać się od codziennych spraw, zabawić się oraz poznać nowych ludzi. Formy tańca zmieniały się z czasem, czy były one jednak tak bardzo odmienne od współczesnych? Najlepiej jest się przekonać samemu na warsztatach tańca średniowiecznego.